Nero D´avola Zobraziť väčšie

Nero d´Avola DOC

Baglio4

Nový produkt

13 položky

11,50 €

Add to wishlist

Tabuľka dát

Druh vínaČervené
ŠtátTaliansko
Vinárska oblasťSicília
Vinárska obecSanta Cristina Gela
ZatriedenieSuché
OdrodaNero d´Avola
Ročník2019
Objem0,75 l
VýrobcaBaglio di Pianetto
Alkohol13,50 %
Teplota podávania14 - 16 °C

Detaily

O vinárstve

Mnoho rokov, ktoré uplynuli od založenia Baglio di Pianetto, sa hovorí o úrodách, o víne, o produktívnej zrelosti dosiahnutej vo vinici, ktorej účelom je vždy produkcia vína vysokej hrúbky, kde je rovnováha medzi tradíciou a inovácie.

Táto výzva sa zrodila v roku 1997, keď sa gróf a grófka Paolo a Florence Marzotto vydali na toto odvážne dobrodružstvo, zrodené z lásky k prírode a jej plodom. Dnes v obci Santa Cristina Gela v provincii Palermo pracuje druhá a tretia generácia po boku zakladateľov spoločnosti, pričom Baglio di Pianetto riadia s rovnakým nadšením a oddanosťou ako kedykoľvek predtým. Na takmer deväťdesiatich hektároch majetku je asi šesťdesiat vinohradov a produkuje sa, pričom päť z nich prechádza fázou opätovnej výsadby. V jemnej rovnováhe medzi človekom a prírodou je obchodná stratégia denne zameraná na zveľaďovanie územia prostredníctvom vysokej profesionality ľudí, ktorí spravujú pivnicu a vinice. Ekologická udržateľná výroba Baglio di Pianetto, potvrdená a posilnená premenou celého poľnohospodárskeho dedičstva na organické víno, je tiež výrazom pozornosti, ktorá sa venuje požiadavkám tých nadšencov, ktorí chcú mať istotu v tom, čo kupujú a pijú: pozornosť spotrebitelia vždy odmeňovaní rozmanitejšími a rozšírenejšími po celom svete.

Vďaka sicílskej mikroklíme, ktorá počas dňa impregnuje krajinu slnkom a teplom a v noci ju zmierňuje častým morským vánkom, a môže využiť výhody pivnice určenej na optimalizáciu zdrojov a postavenej na využitie sily. samospádom sa vyrábajú jemné a prírodné vína, elegantné a kvalitné, veľmi príjemné a ktoré umocňujú odrodové vlastnosti viniča pestovaného na Sicílii po stáročia.

Baglio di Pianetto pestuje svoje hrozno na územiach, na ktorých ich vyrába, a to na panstve Pianetto pri Palerme aj na panstve Contrada Baroni vo Val di Noto na území Noto. Dnes je Baglio di Pianetto úplnou a aktívnou výrobnou realitou aj z hľadiska pohostinstva a vínnej turistiky. Prehliadkové trasy medzi vinohradom a pivnicou plne odrážajú pozornosť a remeselné umenie, s ktorými Baglio di Pianetto vyrába svoje hrozno a vína.

Hodnotenia

Momentálne žiadna recenzia na tento produkt.

Napíšte vaše hodnotenie

Nero d´Avola DOC

Nero d´Avola DOC

Mohlo by Vás zaujímať

Ďalšie produkty z rovnakej kategórie (30):