Najpredávanješie produkty

Information

Výrobcovia

Dodávatelia

Žiadni dodávatelia

Značky Počet značiek: 31

na stranu
Zobraziť 1 - 12 z 31 položiek
 • Agricola Felline

  Felline má dlhoročnú históriu, bolo protagonistom úspechu Primitivo di Manduria a miľníkom projektu Accademia dei Racemi. Bolo tiež podnetom pre znovuzrodenie mnohých pôvodných hroznových odrôd.

  Samotný názov pochádza z rozsiahleho archeologického náleziska Manduria, len kúsok od slávnych pláží, kde sa nachádzajú pozostatky starobylého mesta Felline. Tieto miesta sa spájajú s legendou, ktorá dodnes obohacuje náboženské obrady organizované na počesť svätého Petra. Traduje sa, že v roku 45 n. l. vyrazil z Antiochie do Ríma, odhodlal sa šíriť kresťanstvo, no po stroskotaní jeho lode sa ocitol v blízkosti Mandurie. Obyvatelia Felline mu podali pomocnú ruku napriek tomu, že v tom čase práve bojovali s epidémiou.

  Na znak vďaky predviedol svätý Peter v dedine úžasné uzdravenia a oslobodil ich od malomocenstva. To podnietilo celú komunitu k prechodu na nové náboženstvo. Potom odišiel z Felline do Ríma, kde založil katolícku cirkev a stal sa prvým pápežom v histórii.

 • Chocotale

 • Freiherr von Schleinitz

  Vinárstvo Freiherr von Schleinitz patrí medzi top vinárstva v regióne. Na viac ako dvadsiatich hektároch strmých terasovitých plôch v Koberne a okolí sa pestujú najmä tradičné kvalitné odrody viniča Rizling, Pinot Noir a Pinot Blanc. V roku 2014 boli znovu vysadené Rulandské šedé a Regent. Vína sú starostlivo vyvinuté vyškolenými rukami s cieľom vyrábať svieže vína, ktoré odrážajú rozmanitosť vôní hrozna. Vysokú kvalitu každoročne potvrdzujú ocenenia a vyznamenania na komorných oceneniach, DLG federálnych vinárskych cenách a medzinárodných degustáciách. Táto špičková kvalita je založená na skúsenostiach od roku 1650.

  HISTÓRIA VINÁRSTVO SCHLEINITZ

  História vinárstva Freiherr von Schleinitz siaha až do roku 1650, aj keď pod týmto názvom vinárstvo funguje až od roku 1956. Rodina Hähnovcov viedla podnik tri generácie, kým v roku 2012 neprevzala vinárstvo rodina Reufels.

  Po odchode Konrada Hähna do dôchodku v roku 2017 sa v Martinovi Gerlachovi, debnárskom majstri, našiel mladý úspešný obchodný manažér. Vďaka svojej medzinárodnej sieti mohol majiteľ Bruno Reufels, ktorý bol v roku 2014 ocenený Spolkovým krížom za zásluhy, etablovať vinárstvo ako ambasádor značky pre Moselu za hranicami krajiny.

  Dnes má vinárstvo Freiherr von Schleinitz obrábanú plochu okolo 20 hektárov a vyrába až 180 000 fliaš vína a sektu.

  Prémiový Rizling Uhlen je na vínnom lístku v mnohých top lokalitách Európy. Aj v USA sa ročne predá až 50 000 fliaš.


  KOBERNER UHLEN a KOBERNER WEISSENBERG sú top miesta v Nemecku.

  Južná orientácia a úchvatná strmosť terás má za následok optimálne slnečné svetlo. Obe lokality, chránené pred studeným vetrom lesmi nad nimi a blízkosťou Mosely, majú mimoriadne teplú mikroklímu. Odlišné zloženie bridlicovej pôdy v každej lokalite jej dodáva osobitý charakter.

  KOBENER UHLEN - charakteristické červenohnedou bridlicou, vína sa vyznačujú bohatou, minerálnou štruktúrou, ktorá sa prejavuje najmä v suchých vínach. KOBERNER WEISSENBERG – s prevažne sivou, zvetranou bridlicovou pôdou táto lokalita produkuje vína, ktoré zaujmú svojou eleganciou a jemnou ovocnosťou.

 • Gapados

  GAPADOS je rodinné vinárstvo nachádzajúce sa v obci Vinica (okr. Veľký Krtíš), založené v roku 2014.  Názov vznikol spojením začiatočných písmen krstných mien členov našej rodiny, čím sme chceli zvýrazniť rodinný charakter vinárstva. Hoci značka GAPADOS je pomerne mladá, pri výrobe vína využívame bohaté skúsenosti širšej rodiny, i našich starých rodičov, ktorí svoje víno dorábali ešte z vlastných viníc.

 • Infinuty

 • Kohll & Leuck

Zobraziť 1 - 12 z 31 položiek